Celodnevno češčenje sv.Rešnjega Telesa 2024

Župnija svetega Urha Smlednik se vsako leto na praznik farnega zavetanika, to je 4.julija, zbira k celodnevnemu češčenju svetega Rešnjega Telesa. Tako je bilo tudi letos. Začeli smo s sveto mašo ob 9.00, pri kateri je bil blagoslov mašnega plašča s podobo svetega Urha iz oltarne slike naše farne cerkve in znakom naše župnije. Na plašč smo še posebno ponosni, ker je nastal na pobudo in izpod rok naših dveh zvestih faranov Robija in Slavi.

Po sveti maši je bilo izpostavljeno sveto Rešnje Telo, ki smo ga prihajali častit preko celega dne, faranke in farani iz vseh podružnic, otroci in mladina, duhovniki in ŽPS. Včasih je bilo obiska več, včasih le par molivcev, vendar Jezus nikoli ni sameval.

Zaključek češčenja je bil s še zadnjim svetlim delom rožnega venca, litanijami Srca Jezusovega in sveto mašo, ki jo je skupaj z našim župnikom Davidom daroval letošnji zlatomšnik prof. dr. Janez Juhant.

V pridigi nas je nagovoril kako dragoceno je, da imamo sveto evharistijo iz katere lahko črpamo moč tudi po vseh naših izdajah, zatajitvah in begih stran od dobrega, čemur smo vsi podvrženi. Zaradi vere v Jezusa, zaradi njegove Ljubezni in naše pripravljenosti, da je evangelij naša smer življenja, smo boljši ljudje in življenje je zato lepše v naših družinah, v našem sosedstvu , v delovnih okoljih in ne nazadnje v naši domovini in celm svetu. Kristus po sveti evharistiji vstopa v naša vsakdanja življenja in tako se odmikamo od teme in vstopamo v svetlobo.

Po zaključku svete maše smo imeli agape, kjer smo si nazdravili, čestitali g. Juhantu in pokramljali o različnih naših izkušnjah.