Karitas Smlednik

Slovensko Karitas sestavljajo škofijske Karitas. V okviru teh se je oblikovalo 470 župnijskih Karitas. Del te velike družine je tudi Karitas Smlednik.

Delovati smo pričeli leta 2009 in z majhnimi koraki in željami stopili na pot dobrodelnosti. Danes smo skupina prostovoljcev, ki z veseljem in vso predanostjo sledi načelom Karitas.

Zavzemamo se za brezpogojno poštenje in delo v korist ljudi v stiski. Trudimo se, da se odzovemo na aktualne probleme, odkrivamo socialne stiske, obenem skrbimo za osebno rast in izobraževanje. Smo odprti za vse ljudi, ne glede na njihovo različnost. Naša naloga je skupni blagor.

Želimo si novih sodelavcev in še več medgeneracijskega sodelovanja. Z velikim veseljem bomo sprejeli vsakega novega sodelavca. V naših mislih je večkrat Mati Terezija s svojo skromnostjo in željo dajati in pomagati drugemu.

karitas

Svet je lep, če nekomu nekaj daš. Svet je lep, če nekoga rad imaš, če roko stisneš komu, ki ga kaj boli. Svet je lep, če si človek do ljudi!

iskrica

Naš naslov

Župnijska Karitas Smlednik,
Smlednik 41,
1216 Smlednik

Transakcijski račun

SI56 0202 1025 7922 233

Davčna številka

Tel. 041 237 145 (Marija)

Uradne ure

Vsak prvi torek v mesecu od 19.00 do 20.00 ure (bivši bife Urh)

Ne moremo narediti Velikih stvari - le drobne stvari z veliko ljubezni.
(Mati Terezija)