Romanje župnije Smlednik k Mariji Vnebovzeti v Trboje

Smlejci smo se letos prvič peš odpravili na romanje v sosednjo župnijo Trboje na predvečer njihovega farnega praznika, v soboto po Velikem Šmarnu, saj je trbojska farna cerkev posvečena Mariji Vnebovzeti. Na peš romanju se nas je zbralo okrog petnajst skupaj z župnikom Davidom, ki je tudi upravitelj župnije Trboje. Vreme je bilo ta dan precej poletno vroče, a nas je že na začetku ohladila ploha, da so dežniki opravili svoj nalogo in niso bili le senčniki. Eno uro dolga pot skozi naše vasi, je minila v molitvi rožnega venca in tudi za medsebojni pogovor smo si vzeli čas. V Trbojah, smo skupaj z ostalimi romarji iz Smlednika in domačimi farani, najprej počastili Marijo Vnebovzeto s še enim rožnim vencem. Jedro romanja pa je bila slovesna sveta maša Mariji v čast, z lepim prepevanjem domačih pevcev in skupnim ljudskim petjem. Priporočili smo se Mariji Vnebovzeti, da naj bedi nad našimi življenji in nam pomaga sprejemati preizkušnje in premagovati vsakršne ovire.

Večer smo zaključili z agape, za kar se župljanom Trboj iz srca zahvaljujemo. Vsi skupaj si želimi in verjamemo, da bosta naši romanji na predvečera farnih praznikov v Smledniku in Trbojah ostali vsakoletni.