Romanje župnije Trboje k svetemu Urhu v Smlednik

V soboto, 6. julija, na predvečer zunanjega praznovanja farnega zavetnika svetega Urha v župniji Smlednik, so se nam pri večerni sveti maši pridružili romarji iz sosednje župnije Trboje, ki jo soupravlja naš župnik David.

Velik del romarjev iz Trboj, med njimi velika večina družin z otroki in mladih, je k nam poromal peš. Debelo uro so potrebovali za pot. Skupaj s tistimi, ki so se pripeljali, so se nam pridružili pri sveti maši.

V obhajanju evharistije, ki je znamenje edinosti, smo se združili v prošnji za naši župniji, za vse otroke in mlade, za družine in starejše, osamljene in bolne in našega dragega župnika.

V mislih smo imeli tudi velikega rojaka Jakoba Aljaža, katerega 179. obletnico rojstva smo praznovali prav na ta dan. Aljaž je bil velik Slovenec, glasbenik in gornik, predvsem pa duhovnik in velik domoljub.

Po sveti maši smo se s hvaležnostjo v srcu za ta skupni večer zadržali v prijetnem klepetu in spoznavanju drug drugega.

To je bilo prvo tako romanje obeh župnij, ki mu lahko rečemo tudi hoja in čaščenje. Naslednje bo 17. avgusta, na večer pred farnim žegnanjem v Trbojah, ko bom Smlejci poromali v Trboje k Mariji Vnebovzeti.